0
Мої закладки 0
Порівняння товарів 0

Як вибрати пральний порошок ?

Як вибрати пральний порошок?

СТРОГО КАЖУЧИ, СЛОВО «ПОРОШОК» МОЖЕ БУТИ ЗАСТОСОВАНО ДАЛЕКО НЕ ДО ВСІХ ЕФЕКТИВНИХ ЗАСОБІВ ДЛЯ ПРАННЯ, АДЖЕ ЗА ФОРМОЮ ВОНИ СИЛЬНО ВІДРІЗНЯЮТЬСЯ ОДИН ВІД ОДНОГО:

  • Класичний порошок  - як і раніше залишається найбільш популярним, його використовують в 95% випадків.
  • Гранульовані порошки  - зручні тим, що не утворюють пилу, однак є «дорогим задоволенням» для більшості споживачів, тому що грануляція підвищує вартість продукту.
  • Гелі  - відрізняються підвищеною в'язкістю, що зовсім не обов'язково має на увазі підвищену концентрацію активних речовин.
  • Таблетки - популярні в Європі, але для нас поки ще є рідкістю. Основна їхня перевага - точність дозування в залежності від ступеня забруднення. Крім того таблетки бувають багатошаровими з регульованою швидкістю розчинення шарів, що дозволяє активним компонентам працювати по черзі.
  • Рідкі пральні порошки - відмінний вибір для тих, хто крокує в ногу з часом! Вони вважаються більш м'якими до тканин і безпечними за складом, що допускає щоденну прання. Недолік - порівняно низька ефективність. Традиційно рідкі засоби використовуються для ручного прання делікатних тканин, шовку і вовни. З'являються різновиди і для інших типів тканин, в тому числі бавовняних.

ВИБІР ПОРОШКУ ЗА ПРИЗНАЧЕННЯМ

Тут потрібно визначитися, для чого ви збираєтеся застосовувати порошок. Звичайно, мета у них спільна - підтримувати речі в чистоті. Але існує ряд нюансів:
  • звичайні порошки  призначені для регулярного прання не дуже брудних речей;
  • універсальні порошки  підходять для регулярного прання помірно забруднених речей і видалення стійких плям;
  • порошки зі спеціальними добавками  містять компоненти, розраховані на виведення застарілих і в'їдаються плям, також можуть включати пом'якшувальні добавки і бальзами. Призначення спеціального порошку обов'язково вказується на упаковці.
Врахуйте, що для різних речей - вовняних, лляних, шовкових, кольорових, білих і т.д. - підходять різні порошки. Найкраще придбати їх окремо.

ВИБІР ПОРОШКУ НА КШТАЛТ ПРАННЯ   

Різниця між порошком для ручного і машинного прання не завжди очевидна: за складом вони дуже схожі, а виробник не скупиться на обіцянки. Однак якість і зручність прання помітно відрізняється.
  • Порошок для ручного прання має на увазі рясну піну - при ручному пранні важливо прикладати зусилля для відтирання плям, а піна здатна значно збільшити очищуючий ефект і полегшити цей процес.
  • Порошок для машинного прання  піниться набагато менше. Справа в тому, що під час прання в машинці речі піднімаються і падають за рахунок обертання барабана - це замінює механічну роботу руками. Якщо ж піни занадто багато, вона заважає білизни вільно падати і пом'якшує удари по воді. Для пральних машин потрібен спеціальний порошок, на упаковці якого є позначка «Автомат».  
Порада. Власникам машин-автоматів з фронтальним завантаженням варто проявити особливу пильність: у таких машинах надлишок піни може просочитися крізь щілини, погрожуючи викликати коротке замикання. Та й витирати піну після прання вам навряд чи сподобається.

ВИБІР ПОРОШКУ ЗА СКЛАДОМ

У складі прального порошку можуть бути присутніми:
  • Поверхнево-активні речовини (ПАР) -  саме вони допомагають боротися із забрудненнями. Слід пам'ятати, що аніонні і (особливо) катіонні ПАР можуть становити небезпеку для здоров'я (наприклад, викликати алергії, запалення верхніх дихальних шляхів та ін.). Тому намагайтеся вибирати порошки, в яких вміст ПАР не перевищує 5-15%. Менш небезпечними вважаються неіоногенні ПАР - саме вони використовуються в натуральних пральних порошках.
  • Фосфати  - пом'якшують воду, запобігають утворенню накипу і підвищують ефективність прання. Ось тільки шкідливий вплив фосфатів на людський організм і екологію призвело до того, що в ряді країн їх використання заборонено. Потрапляючи на шкіру, а потім в кров, ці сполуки змінюють процентне співвідношення гемоглобіну, що призводить до порушень роботи внутрішніх органів. Менш небезпечною альтернативою фосфатам є фосфонати. Намагайтеся використовувати безфосфатні порошки - подумайте про себе і про планету!
  • Ензими  - розщеплюють плями білкового або жирового походження (кров, соуси, шоколад, кава, молоко ...) Однак порошок з ензимами ефективний тільки при температурі не вище 60 ° С, і до того ж може зіпсувати натуральні тканини, такі як шовк або вовна.
  • Антиресорбенти  - ще один корисний компонент, який заважає повторному осіданню забруднень на волокна тканини. З тією метою зазвичай використовують карбоксиметилцеллюлозу, полімери або сополімери акрилової кислоти, а також силікат натрію.
  • Відбілювачі  - бувають двох видів, які зазвичай працюють в парі. Хімічні  відбілювачі в своєму складі містять кисень для окислення жирних речовин, а також хлорку і перекису, що руйнують харчові плями. Оптичні відбілювачі не очищують тканини від забруднень, а є люмінесцентними барвниками, які осідають на волокнах, надаючи їм білий колір.
Примітка:  Саме порошки з активним киснем рекомендують для прання кольорових речей. Також кольорове білизна добре відпере порошок з вмістом бентоніту.
  • Ароматизатори (аромати)  для додання свіжості і запаху речей. Не рекомендуються дерматологами для регулярного використання.
Рада

Related Products

Пральний порошок Original Plus 8.4 кг

Пральний порошок Original Plus 8.4 кг

  пральний порошок Original Plus 8.4 кг – це німецький універсальний засіб, яка підходить практично для всіх видів одягу та білизни. Новий склад OXIPower з активним киснем видаляє плями та залишає при..

380 грн.

Пральний порошок Gallus Універсальний 8.45 кг

Пральний порошок Gallus Універсальний 8.45 кг

Порошок для прання Gallus Універсальний 8,45 кг - це ідеальне рішення для тих, хто хоче отримати превосходний результат прання, не витрачаючи багато часу та зусиль на підготовку до даного процесу. Зав..

380 грн.

Write a review

Please login or register to review